کانادا سرزمین فرصت ها

CANADA LAND OF OPPORTUNITIES

بجای انتاریو ، در خیابان های ونکوور سکته قلبی کنید! (دوشنبه ۰۹ نوامبر ۲۰۰۹ )

ایرانتو: اگر دچار نارسایی قلبی شوید و نیاز به انجام CPR توسط یک رهگذر داشته باشید، بهتر است بجای شهرهای انتاریو ، در ونکوور باشید.
برای اینکه در در این استان از جمله در تورنتو و اتاوا،  تعداد کمی از مردم آمادگی کمک به بیماران قلبی را تا رسیدن مأموران اورژانس دارند.
تحقیقات انجام شده در بیمارستان سنت میشل نشان می دهد ، فقط یک سوم ساکنین انتاریو به امور CPR یا کمک های اولیه آشنا هستند ، اما این رقم برای ونکوور 45 درصد و سیاتل 55 درصد (یعنی از هر 5 نفر ، 4 نفر) است.
مردم می گویند ، آنها به این جهت کمک نمی کنند که یا با CPR آشنا نیستند و یا می ترسند به بیمار آسیب برسانند.
دکتر لاری موریسون که انجام این تحقیق را برعهده داشته، با رد نظر اینگونه افراد ، معتقد است:" به هر حال پاسخ هر دو گروه فوق این است که اگر کاری نکنند ، مریض خواهد مرد. پس هر گونه کمکی بهتر از رها کردن آن به حال خود است."
سکته قلبی معمولا با نشانه هایی نظیر درد قفسه سینه، مشکل تنفس و عرق کردن همراه است . بیمار بی هوش نیست . توقف ضربان قلب ، بی هوشی فرد را بدنبال دارد و CPR کمک می کند، جریان خون به سمت مغز ادامه یابد.
دکتر موریسون می افزاید:" در واقع شما با کمک خود می توانید قلب و مغز را زنده نگه دارید تا پزشک یا مأمور اورژانس خود را برساند."
وی و تیم محققین با بررسی حدود 11،000 سکته و ایست قلبی خارج از محوطه بیمارستان، بین سال های 2004 تا 2009 ، دریافتند ، شمار نجات یافتگان در تورنتو بدلیل کمک رهگذران، سه برابر شده است. اما خبر بد اینکه نرخ نجات از مرگ، تنها 6 درصد است.
یکی از وظایف اپراتورهای 911 اینست که به تلفن کننده تا رسیدن اورژانس، راهنمایی های لازم را ارائه کند.
همچنین در انتاریو موسسه Good Samaritan Act از کسانی که به بیماران کمک کردند، حمایت حقوقی می کند تا بخاطر اشتباهشان، دچار پیگرد قرار نگیرند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۰ آبان۱۳۸۸ساعت   توسط امید  |